My Photo

Neredeyim?

Site güncellenince haber ver!


  • Lütfen mailinizi bırakın:
     
    Blog Updates by Bot A Blog
XML

« Guzel Anlar - 4 | Main | Amerikan sinir kapisinda ne denmez? »

November 11, 2005

Comments

zeki

Dediklerinin cogundan "kendi insanlari aleyhine"den cok turist aleyhine temasi goruluyor. Peki vatandaslarindan hic mi memnun olan yok, herkes starbucks gelsin mi istiyor? Bu sekilde izin alamadiklarinda gezemiyorlar, olmadigi icin alamiyorlar, ama kapitalizm ile dolara karsi hicbirsey etmeyen paralari ile [cogu] gene gezemeyecekler, alamayacaklar.

Hos bu sefer de ellerinde umut olacak, bir sekilde sinif atlama umudu.

gezgin

Merhaba,

Barış'ın güncelerini zevkle okuyorum. Ancak, bu yazıda, turist bakışı egemen olmuş. Küba'nın yalnızca turistik bölgelerini gezdiniz.
Ben bir sosyalist olarak, Küba'da aksayan yönler olduğunun farkındayım; ama bu aksayan yönler, sizin saydıklarınız değil.
Şöyle bir benzetme yapalım mı: Sulhanahmet'e gelip "Türkiye güzel, rakı-şiş kebap" diyen bir turist bakışıyla yazmışsınız.
Bizim gelirimiz, Küba'nınkinden hayli fazla. Kübalıların turistlere kazık atmasını gelir vergisi olarak değerlendiriyorum, bana kazık atmaya çalışsalar bile.
Yine de, deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Umarım kırıcı olmamışımdır.
Selamlar, iyi yolculuklar,

Baris Akkiris

Selam,
Dogrusu haklisiniz, bir ay turist olarak kaldigin bir yer icin bu yazi olmamis, simdi yillar gectikten sonra daha iyi anladim. Diger taraftan o bir ayda benim de canimi sikan seylere rastladigimdan boyle bir tepki vermisim, simdi keske her yer Kuba gibi olabilse derdim.

The comments to this entry are closed.