My Photo

Neredeyim?

Site güncellenince haber ver!


  • Lütfen mailinizi bırakın:
     
    Blog Updates by Bot A Blog
XML

« Auckland Muzesi | Main | Thank You my KIWI friends!! »

April 23, 2006

Comments

CAN

Selam Barış,

Gelişmişlik,medeni yaşamak bu olsa gerek.Ülkemizde halen okula gönderilmeyen kız çocukları için toplanan paraların yetersiz olması,ailelerin doğuda buna önem vermemesi ve gelişmemizin genç nufusa rağmen yeterli olmamasının dışında Yeni zelanda nufusunun takıntılarını ilginç buldum.Gerçi dünyanın en rahat ve turistik yaşayan toplumu Okyanusya insanlarıymış.Yeni zelanda'da bungiee jumping konusunda süper kanyon ve köprüler olduğunu izlemiştim.Mutlaka araştır.Seni yükseklerde ve diplerde görmek istiyoruz (artık)

zeki

Possum hakkinda ilginc bir ayrinti soyle, ismi amerikadaki kuzenleri opossum dan geliyor, sekli semali (ve keseli hayvan olmasi) benzedigi icin possum demisler. Opossumlar, ki geceleri bazen gordugum olmustur, farenin kedi ebadinda olani gibi birsey, kuzey amerikadaki tek keseli hayvan.

19 yuzyil o bolgede adalar arasinda hayvan tasiyarak gecmis galiba, tavsanlarin avustralyaya getirilmesi ve limitsizce ureyerek kitayi ele gecirmeleri de sanirim o doneme geliyor.

Margot

Merhaba!
Öncelikle ofis ortamlarımızı blog'unla şenlendirdiğin için teşekkürler :) Yeni Zelanda'da Yüzüklerin Efendisi turları başlamamış mı? Mutlaka görmek istediğim memleketlerden birisi de burasıdır, takipteyiz!

The comments to this entry are closed.